KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7542259
*
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 18:58:31
1
200 kr
21/4 12:04:33
2
150 kr
21/4 12:05:32
2
400 kr
23/4 15:02:58
3
350 kr
23/4 15:03:37
3
550 kr
23/4 17:43:58
2
700 kr
23/4 19:30:17
4
Vinnande bud
23/4 19:33:23
5
1.100 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:58
*
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 18:58:31 | 1 | 200 kr |
21/4 12:04:33 | 2 | 150 kr |
21/4 12:05:32 | 2 | 400 kr |
23/4 15:02:58 | 3 | 350 kr |
23/4 15:03:37 | 3 | 550 kr |
23/4 17:43:58 | 2 | 700 kr |
23/4 19:30:17 | 4 | Vinnande bud |
23/4 19:33:23 | 5 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och mÃ¥lare född i Helsingfors1930, död 2010.Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:58